Sklep z naprasowankami

Druk DTF

Druk DTF zmienił oblicze rynku. Jest alternatywą dla innych druków wykonywanych na tkaninach i tekstyliach. Druk DTF jest doskonałym rozwiązaniem dla niskich i średnich nakładów produkcji. To najwyższej klasy metoda odwzorowania, która łączy w sobie trwałość, jakość, elastyczność i pełną gamę kolorów.

DRUK DTF (Direct to Film)

W świecie, gdzie dźwignią handlu stale i niezmiennie jest reklama, Druk DTF cieszy się bardzo dużym zainteresowaniem wśród przedsiębiorców. Profesjonalnie wykonane obrazy, teksty, wzory, czy logo biznesu stanowią najlepszą wizytówkę firmy. Gadżety i podarunki dla klientów w postaci koszulek, czy czapek z nadrukiem DTF są genialnym narzędziem w promocji i w zdobywaniu lojalnego i zaufanego klienta. Jest to doskonały sposób na promocję firmy, budowanie świadomości marki (umieszczanie znaków firmowych na koszulkach, torebkach, chusteczkach).

Koszt jednostkowy zamówienia jest niski, a więc konkurencyjny do innych metod odwzorowania. Używany jest do printów wymagających dużej ilości kolorów, przy zachowaniu wysokiej jakości i trwałości druku. Wykorzystywana tutaj technologia DTF pozwala na szybkie i tanie realizowanie wielokolorowych projektów, które charakteryzują się bardzo dużą trwałością i jakością. Są to nadruki termotransferowe. Druk wykonuje się na tak zwanej folii PET. Mokry nadruk pokrywa się specjalistycznym proszkiem. Pełni on funkcję łączącą, podkładową i aktywującą. Folia z proszkiem poddawana jest obróbce cieplnej w specjalnych piecach lub na prasie. Tak przygotowaną folię przenosi się na tkaninę i utrwala znakowanie.

Print Direct to Film jest bardzo precyzyjny. Ze staranną dokładnością odzwierciedla najmniejsze części odwzorowywanego obrazu bądź tekstu, nie zmieniając przy tym jego proporcji, obramowań i kształtów.

Co ważne, druk DTF jest doskonałym rozwiązaniem zarówno dla zamówień prywatnych, jak i dla firm. Ma zastosowanie do zamówień o niskich nakładach, realizowane są zlecenia od jednej sztuki wzwyż. Ułatwia to realizowanie zamówień spersonalizowanych. Mowa tu między innymi o koszulkach dla drużyn piłkarskich, gdzie każda sztuka różni się, chociażby numerem i nazwiskiem.

Druk DTF jest bardzo trwały. Odzież można prać w pralce w 60 st.C. Przy dobrze wykonanym nadruku odwzorowania wyglądają jak nowe nawet po 50 praniach. Jest to ważna zaleta, gdyż wyjątkową odzieżą można cieszyć się dłużej, niż to ma miejsce przy odwzorowaniach innymi metodami.

Nadruki są miękkie i delikatne w dotyku, a w połączeniu z tkaniną przepuszczają powietrze, „oddychają”. Ubrania są wygodne podczas noszenia, nie sprawiają dyskomfortu. Dodatkowym walorem nanoszonych nadruków jest ich gładka powierzchnia. Ważnym aspektem przy druku DTF jest to, iż po naciągnięciu tkaniny odwzorowanie nie pęka, ani się nie kruszy.

Technika printu Direct To Film pozwala na nakładanie wzorów i obrazów w pełnym spektrum kolorystycznym. Barwy są nasycone, pełne i żywe. Metoda ta jest najbardziej konkurencyjna dla druku solwentowego, laserowego, czy tego na foliach flex.

Metodę odwzorowania DTF można wykonywać na większości typach tkanin od bawełny, przez poliester i elastan.

Właściwości druku DTF:

  • Wyraziste i żywe kolory.
  • Idealne i perfekcyjne odwzorowania najdrobniejszych szczegółów.
  • Trwałość i elastyczność nadruku.
  • Gładkie, prawie niewyczuwalne w dotyku.
  • Odzież jest „przyjemna” do noszenia, nadruki przepuszczają powietrze.
  • Dzięki specjalistycznej termoprasie możliwość wydruków na wszystkich rodzajach tkanin w każdym kolorze.
  • Idealny dla osób prywatnych, jak i dla dużych przedsiębiorstw.
  • Liczba zamówień nie wpływa na cenę jednostkową produktu.