Sklep z naprasowankami

Folia flex

Folia Flex to niezwykle przydatne zastosowanie, które może służyć jako ciekawy dodatek do ubrań, który je odświeży i uatrakcyjni. Technologii tej używa się a także jako reklamę lub element kampanii marketingowej. Jest to rozwiązanie posiadające szereg zalet i dobrych stron, dzięki czemu jest skuteczne, a przez to bardzo popularne. W tym artykule przyjrzymy się mu nieco bliżej. Dowiesz się czym jest folia Flex, poznasz jej zalety oraz przekonasz się, jak łatwe i przyjemne jest stworzenie z jej pomocą ulubionej koszulki lub ciekawego upominku.

Czym jest folia Flex i do czego służy?

Folia Flex służy do robienia nadruków na ubraniach (najczęściej koszulkach). Po wcześniejszym przygotowaniu projektu (wykonaną w odpowiednim programie graficznym), można nadrukować go na koszulce za pomocą właśnie foli Flex. Ma ona uaktywniającą się przy wysokiej temperaturze warstwę kleju, dzięki któremu, podgrzewając folię do określonej temperatury, możliwe jest stworzenie na koszulce grafiki.

Bardzo podobnym rozwiązaniem jest stosowanie foli Flock. Proces aplikacji tych dwóch sposobów na drukowanie na koszulce jest niezwykle podobny – zauważalna różnica jest jednak w efekcie końcowym. Nadruki stworzone za pomocą folii Flex są bardzo gładkie i płaskie w dotyku – podobne są także w strukturze. Nadruki te cechuje duża rozciągliwość i elastyczność oraz mała grubość. Zupełnie na odwrót jest w przypadku zastosowania folii Flock. Nadruki wykonane za jej pomocą mają nieregularną strukturę – w dotyku kojarzyć się mogą z meszkiem. Oprócz tego są grube i mocno odstają od materiału ubrania.

Folię Flex, ze względu na jej wspomniane wcześniej elastyczność oraz gładkość, stosuje się najczęściej przy projektowaniu ubrań sportowych. Nazwiska i numery na koszulkach piłkarzy często dodawane są do materiału właśnie za jej pomocą – tak samo jak logo sportowych marek na krótkich spodenkach i T-shirtach.

Zalety foli Flex

Folia Flex posiada szereg zalet, które sprawiają, że jest ona bardzo atrakcyjną ofertą dla producentów odzieży. Opisywana wcześniej elastyczność druku z folii Flex bez dwóch zdań do nich należy. Wykonany w taki sposób nadruk jest niezwykle trwały i, jeżeli ubranie jest prane w odpowiedniej temperaturze, utrzyma się bardzo długo (średnia żywotność to około 500 prań). Odpowiednią temperaturą prania dla koszulek z nadrukami z folii Flex jest przedział 30-50 stopni. Folia Flex nadaje się także do każdego rodzaju materiału, a za jej pomocą można uzyskać bardzo ciekawe efekty nadruków. Mowa tu na przykład o nadruku w kolorze błyszczącym się srebrnym lub złotym, a także neonowym. Warto jednak zaznaczyć, że folia Flex umożliwia nadruk jedynie w jednym kolorze.

Folia Flex w celach prywatnych – własny nadruk na koszulce

Robienie własnych nadruków na koszulkach stało się przez ostatnie lata bardzo modne – firm oferujących taką usługę jest coraz więcej. Bardzo często stosują one metodę folii Flex – zarówno ze względu na wymienione wcześniej zalety, jak i na fakt, że folia Flex to idealne rozwiązanie dla robienia nadruków na pojedynczych sztukach odzieży. Druk Flex posiada bowiem niezwykle przydatną właściwość, która pozwala stosować go już przy pojedynczym użyciu. Projekt na nadruk najczęściej przygotowywany jest w programie graficznym w formie wektorowej (grafika złożona z wielu figur geometrycznych o określonych współrzędnych). Nadruki robione za pomocą folii Flex nie są także drogie, więc jest to rekomendowany sposób do utrwalenia własnej grafiki na ukochanej koszulce.