Sklep z naprasowankami

Folia Flock

Folia Flock to popularne i bardzo praktyczne rozwiązanie, które stanowi interesujące urozmaicenie ubrań. Za pomocą folii Flock zyskują one często nowe życie lub są po prostu ładniejsze. Co więcej, technologia ta znajduje także zastosowanie w kampaniach marketingowych i różnego rodzaju reklamach. Czym dokładnie jest folia Flock, do czego służy oraz jakie są zalety z jej korzystania – między innymi właśnie tego dowiesz się czytając ten artykuł.

Czym jest folia Flock i do czego służy?

Folia Flock używana jest w celu zrobienia nadruku na części garderoby. Cały proces jest prosty i łatwy. W celu nadrukowania na, chociażby, koszulce na przykład napisu lub logo, należy przygotować jego projekt w programie graficznym za pomocą grafiki wektorowej. Następnie projekt przenosi się przez folię Flock na ubranie poprzez podgrzanie foli do odpowiedniej temperatury, by uaktywnić obecny na niej klej. Proces ten jest niezwykle podobny do procesu nadrukowania za pomocą folii Flock – różnice widać dopiero w efekcie końcowym. Jaka jest różnica między tymi sposobami i który z nich lepiej wybrać?

Nadruki robione za pomocą folii Flockbez dwóch zdań są bardzo oryginalne. Jest tak ze względu na ich strukturę, która jest nieregularna. W przeciwieństwie do nadruków tworzonych przez folię Flex, które są płaskie i cienkie, te tworzone przez folię Flock są wypukłe i grube. Oznacza to, że po dotknięciu takiego nadruku można wyczuć meszek. Włóknowata struktura nadruku jest czymś niezwykle interesującym zarówno wizualnie oraz estetycznie, jak i empirycznie (niezwykle przyjemna w dotyku).

Ze względu na różnice wizualne i materiałowe tych dwóch metod, wykorzystuje się je w nieco odmiennych celach. Nadruki z foli Flex są cienkie i elastyczne, przez co stosuje się je w nadrukowywaniu koszulek lub innej odzieży sportowej. Natomiast nadruki z foli Flock, ze względu na przyjemność dotyku i dużą trwałość, to idealne rozwiązanie nie tylko na odzież sportową, ale także na czapki, kurtki, spodnie lub szaliki.

Zalety foli Flock

Folia Flock posiada bardzo dużo zalet, które sprawiają, że jest ona bardzo atrakcyjną ofertą dla producentów odzieży. Do tych mocnych stron można niezaprzeczalnie zaliczyć opisywany wcześniej, interesujący materiał nadruku robionego z wykorzystaniem tej folii. Meszkowaty wzór lub napis bez dwóch zdań doda ubraniu oryginalności – dzięki temu nadruki z folii Flock świetnie sprawdzają się zarówno w osobistej odzieży, jak i tej tworzonej w celach reklamowych. Mówiąc o zaletach tego sposobu nadrukowywania nie można nie wspomnieć o trwałości tak wykonanych nadruków. Jeżeli wyposażone w nadruki z folii Flock ubranie jest odpowiednio prane (to jest w temperaturze do 60 stopni), wytrzyma przez wiele lat użytkowania. Folia Flock to idealne rozwiązanie dla jednokolorowych nadruków na dowolnym materiale (można śmiało stosować tą metodę zarówno dla naturalnych, jak i syntetycznych tkanin). Nadruki tworzone za pomocą folii Flock mają także bardzo szeroką gamę kolorystyczną. Świecący srebrny, błyszczący złoty, a może rażący w oczy neon – ograniczeniem są jedynie własne upodobania.

Folia Flex w celach prywatnych – własny nadruk na koszulce

Robienie własnych nadruków na koszulkach stało się przez ostatnie lata bardzo modne – firm oferujących taką usługę jest coraz więcej. Bardzo często stosują one metodę folii Flock. Nadruki z folii Flock nie tylko posiadają wymienione wcześniej zalety, ale także są wręcz stworzone do drukowania pojedynczych napisów, dlatego przy tworzeniu pięknej, spersonalizowanej koszulki, użycie folii Flock jest bardzo opłacalne i skuteczne.