Sklep z naprasowankami

Haft komputerowy

Haft komputerowy to bardzo efektywna i popularna metoda znakowania tekstyliów. Wyróżnia się estetyką, dokładnością oraz trwałością wykonanego nadruku. To nowoczesny następca ręcznego haftu, który gwarantuje bardzo wysoką odporność na ścieranie czy odbarwianie.

Czym jest haft komputery?

Haft komputerowy polega na zaprogramowaniu w specjalnym programie do digitalizacji, wzoru hafciarskiego, który w następnej kolejności zostaje przeniesiony do maszyny haftującej. Prościej ujmując to metoda haftowania nićmi przy pomocy maszyny, która sterowana jest komputerem. Dzięki temu innowacyjnemu rozwiązaniu proces przebiega bardzo szybko, a jednocześnie może operować kilkoma kolorami nici. Ogromne możliwości, jakie zapewnia haft komputerowy, zapewniają precyzyjnie odwzorowany nadruk. Warto również wspomnieć, że ciekawym oraz estetycznym rozwiązaniem jest tzw. aplikacja (naszywka). Jest to podłoże pod wzór materiału, charakteryzujące się rożnym kolorem oraz składem, a w ostateczności tworzy tło haftu. Warto wiedzieć, że tło w postaci np. filcu jest tańszym rozwiązaniem niż tło wyhaftowane.

Ile kosztuje haft komputerowy?

Nie da się dokładnie sprecyzować ceny haftowania komputerowego, gdyż zależy ona od wielkości oraz rodzaju haftowanej powierzchni, ilości uderzeń igły na cm2 (ilość uderzeń decyduje o dokładności odwzorowania), oraz ilości haftowanych przedmiotów. Jednak warto dodać, że na cenę nie wpływa ilość użytych kolorów. Koszt haftu komputowego warunkuje także stopień skomplikowania wzoru. Jako ciekawostkę warto dodać, że nie można go stosować na cienkich materiałach (poniżej 190g) oraz jest nieopłacalny w przypadku dużego obszaru, który miałby być przeznaczony do haftowania.

Kto potrzebuje haftu komputerowego?

Ozdabianie odzieży za pomocą haftu komputerowego, może tak naprawdę przydać się każdej osobie. Przede wszystkim przedsiębiorcom, którym zależy na promowaniu swojej marki. Decydują się na niego, gdyż mogą spersonalizować produkty reklamowe np. poprzez nazwę firmy, która zostanie wyhaftowana na koszulce. To również doskonały prezent dla bliskiej osoby, ponieważ maszyna hafciarska jest w stanie wydrukować każdy wzór wedle życzenia, a co z tym idzie, sprosta indywidualnym potrzebom klienta. Oprócz trafionego prezentu, gwarantuje wysoką jakość produktu, który może służyć przez lata.

Dlaczego warto zdecydować się na haft komputerowy?

Haft komputerowy jest najbardziej trwałą metodą znakowania odzieży. Wyróżnia się dokładnością oraz precyzją. Dzięki użyciu nici metalizujących oraz ognioodpornych, umożliwia uzyskiwanie nieszablonowych efektów. Pozwala uzyskać możliwość personalizacji poprzez haftowanie imion, liczb czy nazwy marki itp. Charakteryzuje się wysoką estetyką. Dodatkowo przy użyciu jednego wzoru można stworzyć wiele jednolitych koszulek, czy innego rodzaju odzieży. Haft komputerowy jest całkowicie odporny na wielokrotne pranie w wysokich temperaturach, kolory nie blakną, a materiał nie ściera się. W ostateczności jest bardzo opłacalną metodą ozdabiania odzieży.

Co jeszcze warto wiedzieć o metodzie haftu komputerowego?

Haft komputerowy najczęściej wykorzystywany jest na odzieży firmowej, gdzie ważny m aspektem jest powtarzalność oraz trwałość wzoru. Tą metodę można wykorzystać na wielu rodzajach ubrań np. bawełnianych, polarach, koszulkach polo, kurtkach, T-shirtach, fartuchach itp. Haft komputerowy jest precyzyjnym odwzorowaniem proporcji, kolorystyki oraz kształtu logotypu, dlatego tak chętnie jest wykorzystywany do tworzenia odzieży firmowej. Podczas wykonywania haftu bardzo ważnym ogniwem jest osoba projektująca tzw. hafciarka, gdyż to od niej zależy w dużej mierze końcowe wykonanie haftu.