Sklep z naprasowankami

Jak zrobić nadruk na koszulkę?

Produkty z własnym nadrukiem cieszą się dzisiaj ogromną popularnością, ponieważ każdy lubi nieco wyróżnić się z tłumu. Najmodniejsze pozostają natomiast koszulki, czyli odzież uniwersalna, oferująca mnóstwo miejsca na dowolnie wybrany nadruk. Czy da się jednak stworzyć własną koszulkę z nadrukiem w domowym zaciszu?

Jak zrobić własną koszulkę z nadrukiem?

Mając w szafie wiele gładkich, jednokolorowych ubrań, wiele osób zastanawia się, jak zrobić własne koszulki z nadrukiem. Nie jest to zadaniem szczególnie trudnym, odkąd możliwe stało się zamówienie naprasowanki z dowolną grafiką. Wystarczy wtedy zastanowić się, jaki element dekoracyjny chcemy umieścić na swojej bluzce oraz w jakim miejscu, a następnie zadecydować o jego wielkości i kolorach. Kiedy robimy nadruki w domowym zaciszu, możemy nieco zmodyfikować swoje plany, przymierzając gotową naprasowankę w różnych miejscach. Po podgrzaniu jej za pomocą żelazka, dokonywania zmian w tym zakresie nie będzie już takie łatwe. A jakie naprasowanki da się zamówić do samodzielnej aplikacji w domu?

Rodzaje naprasowanek

Naprasowanka może być napisem, logo, czy dowolną grafiką wykonaną nawet na podstawie zdjęcia. Zamawiając taki produkt, decydujemy o kolorach, o wielkości, a także o efekcie końcowym, na przykład 3D. Możemy również postawić na naprasowankę odblaskową, dzięki której będziemy lepiej widoczni na drodze.

Jak zrobić koszulkę z nadrukiem?

Nadruki na koszulki w domu możemy zamówić i zaaplikować samodzielnie, ale jeśli brakuje nam doświadczenia w tym temacie, być może bezpieczniejszym rozwiązaniem okaże się zamówienie takiej koszulki przygotowanej przez profesjonalną firmę. W tym przypadku mamy przed sobą znacznie większe możliwości, jeśli chodzi o projekt finalnego produktu. Możemy przede wszystkim zdecydować się na jedną z dostępnych metod nadruku, przy czym każda z nich oferuje nieco inne efekty. 

Sitodruk – jest metodą tanią i popularną. Polega na przetłaczaniu farby przez matrycę na tkaninę. Do każdego koloru nadruku stosuje się jednak osobną, dlatego im ich więcej, tym większy koszt procesu. Sitodruk pozwala wiernie oddać na koszulce nawet najbardziej skomplikowane projekty. Jest więc opłacalny przy większym nakładzie. 

Druk DTG – cyfrowy – sprowadza się do bezpośredniego naniesienia grafiki rastrowej na koszulkę. Jego trwałość zależy od jej materiału, a także od rodzaju zastosowanych farb czy jakości drukarki. Natomiast cena zależy od nakładu, wielkości nadruku czy koloru materiału, ponieważ na kolorową tkaninę trzeba nanieść biały poddruk. 

Druk sublimacyjny – wykorzystuje działanie ciepła i barwników sublimacyjnych. Można nanosić go na dowolne miejsce na koszulce, ponieważ trwale wnika w materiał. Najlepiej sprawdza się na tkaninach poliestrowych i białych. Na czarnej koszulce może być niewidoczny. Druk sublimacyjny jest elastyczny, daje intensywne kolory i nie ulega uszkodzeniu w trakcie wielu cykli prania. Słabiej sprawdza się natomiast na materiałach bawełnianych. 

Flock i flex – to techniki odpowiednie do zdobienia koszulek z poliestru i bawełny. Pierwszy nadruk będzie miał meszkową teksturę, a drugi gładką. Metoda idealnie sprawdza się do nanoszenia na koszulki napisów czy logo. Im prostszy nadruk, tym lepiej. 

Haft komputerowy – jest elegancki, odporny na uszkodzenia, ale też kosztowny. Pięknie się prezentuje, choć ogranicza się jednocześnie do 16 kolorów. Jest odporny na pranie i ścieranie. Rzadko stosuje się go do produkcji nadruków na koszulki, chyba że projekt jest bardzo subtelny (niewielki).