Zastanawiasz się jak oznaczyć ubranka Twojej pociechy, aby były rozpoznawalne i nie myliły się z innymi? Jeśli na ubraniach znajduje się metka, to możesz jej użyć i napisać, lub pomalować na niej markerem permanentnym to, czego potrzebujesz. Bardzo często jednak dziecko musi usunąć metkę, ponieważ je drapie – wtedy trzeba sobie z tym poradzić inaczej. Przedstawiamy Ci kilka pomysłów, z których możesz wybrać w zależności od wieku dziecka, posiadanych zasobów i umiejętności. Zobacz jak szybko i trwale podpisać ubranka swojego dziecka.
Podpisy obrazkowe
W przypadku odzieży wykonanej z materiału odpornego na prasowanie możesz użyć gotowych elementów, które z pomocą żelazka umocujesz na ubraniu. Kolorowe prasowanki na ubrania jak zrobić by się nie zniszczyły? Zazwyczaj wytrzymują pranie do temperatury 40°C. Jednak zawsze uważnie przeczytaj na czym i jak je zastosować. Istotna jest temperatura żelazka, a także tkanina do której mają być wprasowane. Czasami konieczne jest zabezpieczenie ich pergaminem podczas prasowania. Takie obrazkowe oznaczenie odzieży Twojej pociechy, może sprawić wiele radości bo nagle, podkoszulka czy sukienka zyskuje nowy design.
Wszywki i etykiety
Do oznaczenia ubrania można wykorzystać zwykły plaster bez opatrunku. Odetnij potrzebny kawałek, przyklej go do ubrania i opisz markerem permanentnym. Po praniu warto sprawdzać czy jest na swoim miejscu i czy nadal widać napis.
Haftowany monogram
Kolejny sposób to wyszycie na ubraniach napisu lub kształtu. Ta metoda jest nieco czasochłonna ale szczególnie przydatna, jeśli nie zamierzasz oznaczać dziesiątek rzeczy, a jedynie pojedyncze sztuki – płaszcz, marynarkę, lub czapkę.
Kolorowe guziki
Szybkim i niekonwencjonalnym sposobem na odróżnienie ubrań dziecka jest wszycie dodatkowych kolorowych guzików o większych rozmiarach, na przykład przy kołnierzu lub na kieszonce. Można też zastąpić jeden z guzików na dole lub na samej górze płaszcza innym egzemplarzem.
Własne plakietki i pętelki
Ubrania, które chcesz oznaczyć nie tolerują wyższych temperatur? Uszyj swój troczek, możesz też zrobić ozdobę lub pętelkę, na której będzie można powiesić guzik lub pomponik. Można zastosować kordonek w różnych kolorach, lub tasiemkę z pasmanterii. Przy wykorzystaniu szydełka można wykonać małe kuleczki do dekoracji czapki i szalika. Oczywiście pasują również sznureczki po zniszczonych torebkach prezentowych.
Tak naprawdę, od Ciebie i od Twojej wyobraźni zależy to, w jaki sposób oznaczysz rzeczy swojego dziecka. Ważne, by się nie pogubiły i by samo dziecko potrafiło je rozpoznać, pośród ubranej koleżanek i kolegów. Istotne jest też aby znacznik nie spowodował zniszczenia samej odzieży. Oznaczanie ubranek do przedszkola to w większości placówek wymóg, więc dobrze mieć własne, sprawdzone sposoby na sprostanie temu zadaniu.