Znakowanie odzieży

Oferujemy znakowanie odzieży za pomocą nanoszenia nadruku. Zapewniamy znakomite efekty wizualne i estetyczne. Dbamy o jakość wykonania i o to by każdy szczegół został właściwie wyeksponowany na wybranym przez Państwa materiale. Proponujemy tworzenie gotowych produktów, które można samodzielnie nanieść na odzież w domu za pomocą żelazka już w kilka do kilkunastu sekund. Gwarantujemy trwałość nadruku oraz odporność na czynniki zewnętrzne. Projekt koszulki, bluzy lub innego materiału możesz wykonać samodzielnie lub skorzystać z naszej profesjonalnej porady i zlecić nam zarówno pomoc w wyborze jak i samą realizację. Chętnie udzielimy wszelkich wskazówek i opowiemy Ci o stosowanych przez nas praktykach i nowoczesnych technikach tworzenia wzorów gotowych do naniesienia na Twoją odzież. Nadruk wykonujemy po uzgodnieniu i wyborze najlepszej dla danego zlecenia metody znakowania odzieży.

Ubrania z własnym nadrukiem to dobra propozycja dla firm, które chcą ujednolicić strój pracowników jak również projektantów tworzących własne projekty. Osobom prywatnym rekomendujemy wybór koszulki z personalizowanym nadrukiem jako pomysł na niepowtarzalny prezent dla bliskiej osoby. Po przesłaniu przez Ciebie projektu grafiki, informacji dotyczącej ilości, interesujących Cię wymiarów i ustaleniu wszelkich szczegółów, od razu zabierzemy się do pracy! Gwarantujemy błyskawiczną realizację zamówienia. Pasja i serce wkładane przez nas w każdy detal wykonywanego projektu sprawiają, że stworzone na odzieży nadruki będą cieszyć oko oraz zachowają swoją jakość i estetykę przez długie lata.

Technika sitodruku to metoda znakowania o bardzo długiej historii. Jej początki sięgają starożytności kiedy to używano tak zwanego malowania szablonowego. Sitodruk polega na tym, że na drobną siatkę wykonaną z włókien syntetycznych, metalową lub tkaną nakłada się specjalny szablon. W kolejnym kroku tłoczona przez matrycę farba umożliwia wykonanie odbitki na wybranej powierzchni. Najważniejszym elementem tej metody jest sito. Częściowo oczka sita są zasklepione, a tak zwane wolne oczka tworzą matrycę. Podczas druku gęsta farba jest na całej powierzchni siatki rozprowadzana za pomocą rakla. Przetłacza się jednak jedynie przez wolne oczka wprost na poddawany znakowaniu materiał reklamowy. W taki sposób powstaje nadruk wykonywany metodą sitową. Sitodruk ma wiele zastosowań. Może być wykorzystywany na wielu produktach z tkanin, bawełny lub dzianiny. Niewątpliwą zaletą sitodruku jest trwałość naniesionych na materiał nadruków, a także znakomite efekty wizualne. Za wadę tej metody niektórzy uważają niską wydajność i czasochłonność.

Cyfrowy druk eko-solwentowy wywodzi się od tradycyjnej metody solwentowej. Powstaje przy pomocy plotera, który zaopatruje się w specjalny, przyjazny dla środowiska atrament ekosolwentowy. Jest to metoda nowoczesna i zdecydowanie mniej szkodliwa od tradycyjnego nadruku solwentowego. Główną różnicę stanowi to, że ekosolwent, jest idealną propozycją dla osób ceniących sobie ekologię i ochronę środowiska. Atrament wykorzystywany do tego rodzaju nadruku jest pozbawiony większości szkodliwych związków chemicznych. W związku z tym jest znacznie bezpieczniejszy i bardziej przyjazny zarówno dla ludzi jak i całego ekosystemu. Polecany w szczególności dla alergików i osób cierpiących na problemy skórne. Ekosolwent umożliwia uzyskanie najwyższej jakości wykonania nadruku, który wyróżnia się niezwykle bogatą gamą kolorów i perfekcyjnym odwzorowaniem każdego detalu. Jest niesamowicie dokładny. Wadą tego rozwiązania jest nieco mniejsza trwałość niż w innych metodach drukarskich.

Innym sposobem realizacji nadruków są specjalne folie, tak zwane Flex i Flock. Metoda ta polega na wycinaniu kształtu wzoru z folii, za pomocą plotera tnącego, a w kolejnym etapie na wgrzaniu go w docelowe miejsce na materiale w wysokiej temperaturze, pod ciśnieniem. W ten sposób wykonany nadruk jest bardzo trwały i odporny na warunki zewnętrzne. Kolory powstałe w ten sposób na wykonanym nadruku są bardzo trwałe. Jest to jednak technika przeznaczona do prostszych wzorów, które nie posiadają skomplikowanych detali. Ograniczeniem, które występuje w tej metodzie polega na tym, że wielkość minimalna wycinanego elementu wynosi jeden milimetr. W związku z tym wyklucza to nanoszenie nadruków bardzo szczegółowych. Folia Flex posiada lśniącą lub matową powłokę. Idealnie nadaje się do nadruku na koszulkach lub innych lekkich materiałach. Folia Flock ma za to szerokie zastosowanie w przypadku grubych materiałów, bluz polarowych, na których stosowanie innych metod nadruku jest trudne lub wręcz niemożliwe.
Transfer 3D umożliwia drukowanie przestrzenne. Polega na wytwarzaniu obiektu fizycznego za pomocą nanoszenia kolejnych warstw danego materiału. Za pomocą tej techniki można tworzyć najbardziej zaawansowane projekty. Druk 3D to metoda z całą pewnością nowoczesna i innowacyjna. Wymaga wykorzystania kluczowych elementów takich jak model komputerowy wykonany w trójwymiarze, specjalny program komputerowy umożliwiający obróbkę, drukarka 3D, a także materiał do druku, którym może być na przykład żywica, żyłka lub specjalnie stworzony do tego celu proszek. Ogólna zasada tworzenia transferu przestrzennego opiera się o warstwy. Każdy z przedmiotów powstałych przy pomocy drukarki 3D jest złożony z wielu, skrupulatnie ułożonych jedna po drugiej. Za pomocą tej metody transferu można tworzyć więc elementy wypukłe, odróżniające się od reszty grubością.

Technika transferu odblaskowego polega na wycięciu specjalnym ploterem elementów z folii termotransferowej o cechach odblaskowych i wgrzaniu liter, kształtów lub znaków bezpośrednio na materiał lub tkaninę. Ta metoda ma szczególne zastosowanie podczas tworzenia chociażby kamizelek roboczych, worków, chust, kurtek dziecięcych czy odzieży sportowej. Głównym atutem wykonanych w ten sposób nadruków jest zwiększenie widoczności osoby użytkującej, co w sposób bezpośredni przyczynia się choćby do kwestii bezpieczeństwa na drodze czy też spełnia funkcję informacyjną. Elementy wykonane w ten sposób są idealnie wycięte, ostre i wgrzany w sposób trwały. Nie odchodzą z materiału. Są odporne na większość czynników zewnętrznych. Głównym mankamentem stosowania tej metody jest ograniczenie wielkości wycinanych za pomocą plotera elementów. Minimalna wysokość liter to jeden centymetr, zaś najmniejsza możliwa do uzyskania grubość wynosi około czterech milimetrów.

Metki znajdują się zarówno wewnątrz odzieży jak i po jej zewnętrznej stronie. Spełniają wiele funkcji. Podkreślają markę, zawierają instrukcję prania, informują o rozmiarze, czy materiale z którego dany produkt został wykonany. Stanowią kluczową rolę w przemyśle odzieżowym, a wręcz są koniecznym jego elementem. Umieszczanie na odzieży brandu jest głównym i podstawowym składnikiem promocji produktu i szeroko pojętego marketingu. Druk wszelakich metek ma bardzo szerokie zastosowanie. Oryginalnie i indywidualnie zaprojektowane, stanowią bardzo ciekawe i niepowtarzalne wykończenie produktu. Oferujemy tworzenie unikatowych, niezwykle trwałych elementów, które będą tworzyły niejako „wisienkę na torcie” oferowanej odzieży lub innych produktów. Co najważniejsze istnieje możliwość samodzielnej aplikacji na koszulkę lub inny materiał! Proponujemy Państwu wykonanie metek za pomocą różnych metod. Jesteśmy otwarci na sugestie, uwagi i indywidualne pomysły, które często wykraczają poza typowe, znane wszystkim schematy.

Twill jest materiałem zazwyczaj na bazie bawełny, o charakterystycznym ukośnym splocie. Inny niż zazwyczaj układ nici nadaje skośny wzór, który jest widoczny pod kątem czterdziestu pięciu stopni. Urozmaica to wykonanie nadruku, który można samodzielnie wprasować w tkaninę w temperaturze około 150-160 stopni w czasie zaledwie kilku sekund. Nie potrzebujesz posiadać specjalistycznych narzędzi czy sprzętu, aby wykonać tego typu aplikację. Jeśli jednak wolisz, chętnie wykonamy to za Ciebie.

Przewijanie do góry